Masáže pro těhotné

 

Klasické masáže se zejména v prvním trimestru nedoporučují, protože dochází k prokrvení až překrvení organismu a to by v nejhorším případě mohlo vést ke krvácení.
Od 4. měsíce si naopak, při dodržení určitých zásad, můžete zajít zarelaxovat, uvolnit přetěžovaná záda, uvolnit zatížené nohy, odstranit otoky, zjemnit a zpružnit pokožku a zkrátka se příjemně uvolnit.

Vychází z technik klasické masáže.
Masíruje se šíje, záda v hrudní oblasti a mezižeberní svaly, plosky nohou a jemná masáž olejíčkem proti popraskání kůže na bříšku a stehnech.
Masáž zad můžeme provádět v pozici vleže na boku na masážním lůžku. V leže na zádech s podloženými koleny masírujeme nohy zepředu, nebo můžeme provádět masáž zad a šíje vsedě na speciální masérské židli.
Nemasíruje se oblast beder a kříže, která by neměla být v těhotenství zvýšeně prohřívána.

Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a Vaše miminko ji vnímá jako velmi příjemný podnět. Těhotenská masáž uvolňuje bolesti zad, šíje, pocity těžkých nohou, otoky nohou.
Zabraňuje popraskání pokožky a vzniku jizev (tzv. strie). Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění. 
V těhotenství je tato masáž skutečným balzámem a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy.

K masáži těhotných používáme základní přírodní oleje, zvyšující elasticitu kůže. Celý průběh masáže, především teplota v místnosti a tlak při masáži, se podřizuje příjemnému pocitu masírované osoby.

Je vhodné ji aplikovat i v období šestinedělí, kdy pomáhá k rychlejší regeneraci těla maminky, břišním svalům umožní rychleji získat svůj původní tvar a především stabilizuje psychickou rovnováhu.

Vhodné kombinace:

  • Masáž šíje a záda
  • Masáž šíje, zad a plosek nohou po kotníky
  • Masáž celková - šíje, záda, nohy, bříško

V období těhotenství jsou vždy směrodatná doporučení gynekologa. Pokud máte nějaké komplikace, je lépe se nejdříve zeptat svého lékaře, jestli masáž pro těhotné nevyloučí.

cena:

50 min 400 Kč (celková - záda + šíje + nohy + bříško)
/bříško nemasírujeme, pouze vetřeme olejíček proti popraskání kůže/

https://tehulky-ricany.webnode.cz/

Sem můžete vložit nový nebo přetáhnout existující obsah.