masáž lávovými kameny

Jedná se starodávnou, mýtickou čínskou masáž, při které se kameny nahřejí ve vodní lázni a poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma největšími kameny, které se drží v dlani. Teplo prostupuje hluboko do celého těla, které tím uvolňuje a nabíjí novou energií.

Tato masáž oprávněně patří mezi královny masáží. Kombinace tepla, dotyku horkých kamenů a vůně aromatických olejů působí na naše energetická centra, která vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům těla. Pokud jsme unavení, vystavení stresu, či máme-li zdravotní problémy, tato centra mohou být zablokovaná a neprůchozí. Při bránění průtoku energie se můžeme cítít bez života, podrážděně a vyčerpaně. Teplo a vlnění z lávových kamenů tok energie obnoví, odplaví z těla toxiny, stres a dochází k regeneraci těla i ducha. Horký tlak z kamenů proniká mimojiné také ihned do svalů, kde uvolňuje křeče, rozpouští bolest a ztuhlost. Dochází k nabuzení krevního oběhu, lymfatického a imunitního systému, regulaci trávení a metabolismu.

Kameny se nahřívají ve vodní lázni na max. 50° - 60°C.Masáž se provádí vláčnými pomalými tahy s nahřátými kameny,kde jejich tlak umožňuje teplu proniknout hlouběji do svalů či kloubů.Je zcela normální,že se okolní tkáň vystavená teplu může nápadně zbarvit což je způsobeno zvýšením krevního průtoku.Každý 1 stupeň zvýšené vnitřní teploty zrychluje metabolismus o 10 - 15%.

Na konec masáže je provedena celková harmonizace těla.

Po masáži přichází hluboký klid a vyrovnání a tento pocit Vám vydrží po několik dní.

 
Masáž je velmi tlumivá a sedativní,je vhodné ihned po ní vypít minimálně 2dcl vody
!-zvyšuje odtok škodlivých látek,po zbytek dne se snažit pouze relaxovat a zvýšit pitný režim.

Účinky masáže:
-dokonale prohřívá tělo a tím lépe odstraňuje ztuhlost svalů
-stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
-pomáhá detoxikaci organismu
-hluboce relaxuje a harmonizuje
-vyrovnává energii v těle
-posiluje imunitní systém

Kontraindikace:
-otevřené rány
-hypersensitivita na teplo
-vysoký krevní tlak
-křečové žíly a bolestivé otoky
-kožní infekce
-infekční,zánětlivá a horečnatá onemocnění
-nádorová onemocnění

 

Sem můžete vložit nový nebo přetáhnout existující obsah.