Co je manuální lymfodrenáž ?

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika, která je zaměřena na kožní a podkožní lymfatický systém. Manuální lymfodrenáž má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Je to speciální ručně prováděná technika, podobná masáži, vyžaduje přesnost hmatů a preciznost, při použití velmi malého tlaku na tkáň. Lymfodrenáž nikdy nesmí bolet. Jemnými doteky posouvám a zrychluji tok lymfy (mízní tekutiny) ve vašem těle. Hmaty provádím ve směru toku lymfy a jsou tedy trochu odlišné pro horní a dolní polovinu těla. Nejprve vyprazdňuji uzliny na krku a pak teprve mohu pokračovat drenáží těla. Manuální lymfodrenáž provádím buď celého těla a to za účelem celkové regenerace lymfatického systému, detoxikace a posílení imunitního systému, nebo se můžeme zaměřit podle potřeby na některé části, což je výhoda právě manuální lymfodrenáže oproti přístrojové.


Lymfatický systém a jeho funkce v těle

Lymfa (mízní tekutina) odvádí z tkání mízními kapilárami a cévami odpadní a jiné látky. Proudí přes lymfatické uzliny, které fungují jako filtr vždy pro určitou oblast těla a dále se vrací do krevního oběhu. Pokud je lymfatický systém přetížen nebo poškozen, lymfa se hromadí v podkoží, nemůže dobře proudit a vznikají tak potíže. Můžeme být celkově unavení, pociťovat až bolestivé napětí, zejména v oblasti dolních končetin, vznikají otoky. Také v oblasti obličeje můžeme pozorovat nepříznivé změny v podobě otoku očních partií nebo i celého obličeje. Lymfodrenáž hlavy a obličeje má pozitivní vliv při bolestech hlavy a migréně, drenáž obličeje má také kosmetický význam. Rovněž po operacích, úrazech a pohmoždění často vznikají otoky, které můžeme pomocí manuální lymfodrenáže dané oblasti redukovat. Podpořením lymfatického systému tedy významně pomáháme tělu. Jako prevence otoků je manuální lymfodrenáž vhodná zejména pro ženy se sedavým způsobem života, které mají nedostatek pravidelného pohybu.


Manuální lymfodrenáž a její účinky

Celkové posílení imunity a detoxikace organizmu, léčba otoků, léčba celulitidy a podpora hubnutí, zlepšení elasticity kůže, akné, poliposukční péče, syndrom těžkých nohou – zbavuje napětí a bolesti, po operaci varixů, po úrazech, zhmoždění či jiných operacích – hojení ran a otoků. U žen nad 35 let je manuální lymfodrenáž vhodná jako prevence otoků.


Manuální lymfodrenáž obličeje a její účinky

Odstraňuje lymfatické otoky v oblasti obličeje a očí i redukuje otoky a pomáhá hojení po operativních výkonech a plastice víček, pomáhá k projasnění pokožky a regeneraci pleti, zmírnění akné, migréna – pro zmenšení četnosti záchvatů a zmírnění bolesti provádíme lymfodrenáž obličeje a hlavy.


Kontraindikace Manuální lymfodrenáže

Kontraindikací nazýváme stav, kdy nelze masáž provádět vůbec (kontraindikace celková neboli absolutní), nebo nelze provádět masáž určitých částí těla (kontraindikace místní neboli relativní).


Absolutní kontraindikace

V průběhu nádorového onemocnění, akutní virové a bakteriální onemocnění, akutní zánět žil, hyperfunkce štítné žlázy.


Relativní kontraindikace

V těhotenství, při onemocnění cév, jater, ledvin, štítné žlázy a vysokém krevním tlaku je dobré poradit se s lékařem.

Před první lymfodrenáží je vhodná krátká osobní konzultace, která zahrnuje navržení postupu a frekvence drenáží, vysvětlení podrobností z oblasti dodržování pitného režimu a správné životosprávy během lymfodrenáží a po nich, objednání termínů apod.

Lymfodrenáž je kůra, kterou je třeba provádět opakovaně, aby bylo dosaženo skutečného účinku. Nabízím zvýhodněné ceny na balíček 4x60min, 8x60min a 10x60min manuální lymfodrenáže.


Ceník Manuální lymfodrenáže

Manuální lymfodrenáž: 60 min. / 650,- Kč
Manuální lymfodrenáž: 4x60 min. / 2600,- Kč se slevou 2350,- Kč
Manuální lymfodrenáž: 8x60 min. / 5200,- Kč se slevou 4700,- Kč
Manuální lymfodrenáž: 10x60 min. / 6500,- Kč se slevou 5850,- Kč


Ceník Manuální lymfodrenáže obličeje

Manuální lymfodrenáž obličeje: cca. 40 min. / 450,- Kč
Manuální lymfodrenáž obličeje: 4x40 min. / 1800,- Kč se slevou 1650,- Kč
Manuální lymfodrenáž obličeje: 8x40 min. / 3600,- Kč se slevou 3300,- Kč

Manuální lymfodrenáž obličeje: 10x40 min. / 4500,- Kč se slevou 4100,- Kč

 

Sem můžete vložit nový nebo přetáhnout existující obsah.