Posílení svalů a uvolnění

 

 

Posilování břišních svalů (uleví bederní páteři).
Položíme se na záda, nohy zvedneme a pokrčíme v kolenou. Nohy můžeme překřížit. Přiložíme ruce na kolena a tlačíme kolena proti rukám. V této poloze napočítáme do pěti a pomalu tlak povolíme. Pro zapojení více svalů stračí měnit polohu rukou (ruce vedle sebe, překřížit nebo přitlačit levou rukou na pravé koleno s tím, že pravou ruku položíte podél těla).

___________

  

Protažení páteře a posílení břišních svalů

Položíme se na záda, ruce jsou volně podél těla, kolena pokrčená. V této poloze velmi pomalu zvedáme zadeček a odlepujeme páteř kousek po kousku až do maximální polohy. V maximální poloze napočítáme do tří, vydechneme a opět velmi pomalu pokládáme nejprve postupně páteř a poté zadeček.

 

___________

Posilování zádového svalstva
Položíme se na břicho, nohy jsou u sebe a ruce předpažené. Stáhneme hýžďové svaly, nohy a ruce současně pomalu zvedneme do výšky 20-30 centimetrů. Také můžeme jen nejdříve zvedat ruce a potom nohy. V této poloze počítáme do tří a opět se pomalu položíme na podložku.

___________

 

Posilování zádového svalstva

Položíme se na břicho, nohy mírně od sebe a ruce spojíme pod čelem. Stáhneme hýžďové svaly a zároveň ruce s hlavou odlepíme od země do výšky asi 20-30 centimetrů. V této poloze provedeme pomalu úklon doprava, poté doleva, ve středové poloze pomalu ruce opět položíme na podložku.

___________

Po cvičení je dobré se také trochu uvolnit a odpočinout. Lehneme si na rovnou podložku, tak abychom měli záda v rovině. Toho docílíme položením dolních končetin na vyvýšené místo. Hlavu si můžeme mírně podložit. Po cvičení je nutné se také držet v teple a dostatečně pít.

Sem můžete vložit nový nebo přetáhnout existující obsah.